Predictor Ovülasyon Testi Nasıl Kullanılır?

Anne olmak isteyen kadınların kullanmak istediği ürünlerin başında Predictor Ovülasyon Testi geliyor. Bu yazımızda bahsi geçen ürünün kullanımı konusunda bilgi vereceğiz.

predictor-ovulasyon-testi-nasil-kullanilir
Predictor Ovülasyon Testi Kullanımı

Predictor Ovülasyon Testi Nedir?

İstanbul merkezli bir firma olan Omega Pharma adlı firma tarafından üretilmiştir. Omega Pharma bünyesinde birçok marka bulunmaktadır. Predictor, bu markalardan sadece birisidir.

Predictor Ovülasyon Testi, markanın hamilelikle alakalı olarak ürettiği iki üründen biridir. Kesinlikle hamilelik testi değildir. Bu ürün bir yumurtlama testi ürünüdür. Evet, ovülasyon, yumurtlama anlamına gelmektedir. Predictor Ovülasyon Testi en doğurgan olduğunuz iki günü tespit eder.

Nasıl peki?

Bu ürün luteinizan hormonu denen hormonun salınımını saptar. Çünkü bu hormon en doğurgan döneminizden 1-2 önce salgılanmaya başlar. Ani ve kısa sürelidir.

Predictor Ovülasyon Testi Nasıl Kullanılır?

Ürünün kullanımı konusunda adet döngünüze dikkat etmeniz gereklidir. Adet döngüsü, aybaşının başladığı 1. günden diğer aybaşının başladığı güne kadar geçen süreye denir. Örneğin 21 günlük bir adet döngüsünde, teste başlamanız gereken gün beşinci (5.) gündür. Aşağıda tabloda aybaşı döngüsüne göre teste başlama günleri belirtilmiştir.

ovulasyon-testi-kullanimi
Teste Başlama Grafiği – Bir sonraki adetinize 16 gün kala teste başlayın.

Nasıl uygulanır?

Testi idrar akışı sırasında uygulayınız. İdrar penceresine 5 sn. boyunca tutunuz. Beş (5) dakika sonucu bekleyiniz. Pencere üzerinde iki çizgi yeri vardır. Referans çizgisi ve test çizgisi. Eğer pencere üzerinde iki çizgi de belirgin ve kalın ise en doğurgan döneminiz 24-36 saat içerisinde gerçekleşecektir. Test çizgisi referans çizgisinden daha açık renkte ya da hiç yoksa doğurgan dönemde olmadığınız anlamına gelir.

dogurgan-donem

Test çizgisi, referans çizgisinden daha koyu çıkana kadar teste devam ediniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir