Similac Bebek Sütü 1 Nasıl Kullanılır?

Merhabalar, bugün sizlere yeni doğmuş bebekleriniz için anne sütü kullanamama durumları için üretilen Similac Bebek Sütü 1‘ den bahsedeceğiz. Anne sütü bebeğiniz için en sağlıklı besin kaynağıdır. Fakat bu şekilde beslenemeyen bebeklerimiz için anne sütüne en yakın mamaların verilmesi konusunda hassas davranmak gerekmektedir. Bu yüzden bugün tüketimi yaygın olan Similac Bebek Sütü 1 hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle hurma yağı içermeyen Similac mama içeriğinden bahsetmek gerekirse; DHA ve Nükleotid ilavelidir, probiyotik içermektedir, B12, C, D, E, K vitaminlerini içerir ve karbonhidrat kaynağıdır. Similac 1 360 gr ve Similac 1 850 gr olarak iki çeşit boyu olan ürünü kullanmadan önce bütün malzemelerinizi 5 dakika suda kaynatmayı unutmayınız.

Similac Bebek Sütü 1 Kullanımı

Peki,  Similac Bebek Sütü 1 nasıl kullanılır? 5 dakika kaynatıp mamayı hazırlayacağınız suyu 35 °C’ ye kadar soğumasını bekledikten sonra biberondaki her 60 ml su için Similac Bebek Maması‘ nın içinde bulunan kaşığından bir ölçü koymanız yeterlidir. Daha sonra iyice çözünene kadar karıştırınız ve 1 saat içinde bebeğinize veriniz. 1 saat içinde bebeğe verilmeyen mamayı atıp, yenisini yapmanız gerekmektedir.

Annelerin en çok merak ettiği soruda sıra, Similac Mama kilo aldırır mı? Bu soruya cevap vermek gerekirse, her hazır mama gibi Similac da az ve sık yedirildiği sürece kilo yapmamaktadır. Önemli olan doğru beslenme ile kullanımdır. Diğer merak edilen soru ise; Similac Mama kabız yapar mı? Bu sorunun cevabı aslında normal insanlarla aynıdır. Beslenme düzeni değişen her insan gibi bebeklerde de bazen sindirim sistemi bozukluğu görülebilir. Ama bu sorun genelde hassas sindirim sistemi olan bebeklerde görülmektedir. Çünkü genel olarak bu tarz sorunlar yaşanmamaktadır.

Peki, Similac Mama nerede bulunur? İnternet sitelerinde zaten satışı mümkün olan ürünümüzü, eczaneler de bulabilmeniz mümkündür. Similac 1 mama fiyatları ve Similac 2 mama fiyatları da gayet uygundur. Similac 1 Mama fiyatlarından daha detaylı bahsetmek gerekirse; 360 gr fiyatı 15 TL ve 16 TL kadardır.

Sizde Similac Mama 1 kullananlardansanız ve bebeğiniz için uygun bir mama olduğunu düşündüyseniz, diğer annelerimiz için Similac Bebek Sütü 1 kullanıcı yorumları bölümümüzde sürecinizi paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir