Similac Devam Sütü 2 Nasıl Kullanılır?

Merhabalar, bugün sizlere dün anlatımını yaptığımız Similac Bebek Sütü 1‘in devam ürünü olan Similac Devam Sütü 2‘den bahsedeceğiz. Öncelikle bebeğiniz için uygun olan kullanım yaşından bahsetmek gerekirse; altı aylık bebekleriniz için kullanıma uygun bir üründür. İlk altı ay sadece anne sütünü önerilir. Devamında ise gelişimi destekleyici mamalarla beslenme yapılır. Bu durumda Similac Devam Sütü 2‘yi tercih edebilirsiniz. Eğer ilk ay ayda bebeğinize anne sütü veremediyseniz; bu durumda anne sütüne yakın olan ve firmanın diğer ürünü olan Similac Bebek Sütü 1‘i kullanabilirsiniz. Daha sonraki altı aylık dönemde ise Similac Devam Sütü 2‘ye geçebilirsiniz.

Similac Devam Sütü 2 içeriğinde; hurma yağı bulundurmayan özel yağ karışımı, A, B12, C, E, K vitaminlerinin yanında, karbonhidrat kaynağı laktoz ve G

Similac Devam Sütü 2 Kullanımı

OS mevcuttur. Similac Devam Sütü 2 hazırlanış açısından diğer mamalardan farklı herhangi bir eylem içermemektedir. Tekrar hatırlatmak gerekirse; öncelikle

mama hazırlığı için kullanacağınız bütün aletleri kaynatarak mikroplardan arınmayı unutmayız. Daha sonra Similac 2‘nin içinde bulunan ölçeği silme denilen ölçüyle bir ölçek olacak şekilde ayrı bir yerde kaynattığınız ve biberona aktardığınız suyun içine dökünüz. Bu işlem için dikkat etmeniz gereken; her 60 ml su için bir ölçek mama koymanız gerektiğidir. Mama suda tam anlamıyla çözünene kadar karıştırıp, bebeğiniz için hazır hale getirdikten sonra ise dikkat etmeniz gereken diğer husus mamayı bir dakika içerisinde bebeğinizin tüketmesini sağlamanızdır. Bir dakika içinde tüketilmeyen mamayı muhakkak çöpe atmanız gerekir. Bebeğinize Similac 2 kullanırken ek olarak diğer gıdalarında kullanılması önerilmektedir. Bu yüzden isterseniz başka katı gıdalarla da karıştırıp verebilirsiniz.

Similac 2 Mama fiyat açısından da gayet makul bir üründür. Similac 2 850 gr‘ın 35 TL ile 40 TL arasında fiyat değişimi vardır. Similac 2 en ucuz fiyatı bulabileceğiniz yerler genelde internet sitelerinin yapmış olduğu kampanyalardır.

Firmanın ürünleri Similac 2 360 gr ve Similac 2 850 gr olarak üretilen boylardan oluşmaktadır. Bu yüzden Similac 2 900 diye yapılan internet aramalarınız sizi Similac 2 Mama 850 gr sonuçlarına yönlendirecektir.

Sizde Similac Devam Sütü kullananlardansanız ve bebeğinizin gelişim sürecine sağladığı katkılardan memnun kaldıysanız, sitemizde bulunan Similac 2 Mama kullananlar bölümüne kullanıcı yorumları yazıp, diğer annelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir