Similac Devam Sütü 3 Nasıl Kullanılır?

Merhabalar, bugün sizlere Similac serisinin son ürünü olan Similac Devam Sütü 3‘den bahsedeceğiz. Bebeğiniz için ilk altı ay anne sütünden sonra diğer tamamlayıcı beslenme ürünü olan Similac 2‘den bahsetmiştik. Similac Devam Sütü 3 ise bebeğiniz bir yaşına geldiği andan itibaren kullanabileceğiniz bir üründür. Kısa bir hatırlatma yapmak gerekirse; Similac Bebek Sütü 1 bebeğini emziremeyen anne adayları için önerdiğimiz bir üründü. Similac Mama 2 ve Similac 3‘ü ise anne sütünün yanında takviye edici olarak kullanabilirsiniz fakat anne sütünün yerine kullanmayınız. Beslenmesine takviye edici olarak kullanımınız da uzman önerisiyle başlamanız doğru olandır.

Kısaca Similac 3 içeriğinden bahsedecek olursak; K, B12, C, A, E vitam

Similac Devam Sütü 3 Kullanımı

inlerini, hurma yağı içermeyen özel yağ karışımını ve Laktos+GOS’u içermektedir. Similac Mama 3 hazırlanışı; mama hazırlığı için kullanacağınız her şeyi kaynatmakla işe başlamanız gerekmektedir. Daha sonra ayrı bir yerde kaynattığınız mama suyunu biberona döküp, Similac Devam Sütü 3‘ün içinde bulunan ölçeğiyle silme denilen tabirle ölçü almanız gerekir. Bu hususta dikkat edilmesi gereken en önemli şey her 60 ml su için bir ölçek Similac 3‘e ihtiyaç duyulduğudur. Similac 3 suda iyice çözünene kadar karıştırdığınızda mamanız hazır demektir ve hazırladığınız Similac 3‘ü bir saat içerisinde bebeğinize vermeniz gerekmektedir. Oda sıcaklığında kalan mama bir saat içinde tüketilmezse, çöpe atılmalıdır.

Similac 3 360 gr ve Similac 3 850 gr olarak iki boyutu bulunan Similac Mama 3 fiyat konusunda da oldukça makul bir üründür. Similac 3 850 gr en ucuz fiyatı genelde size internet sitelerinin kampanya dahilinde yapmış olduğu indirimler vermektedir. Yaptığımız araştırmaya göre Similac 3 850 gr fiyatı 30 TL ile 40 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Similac 3 saklama koşullarından da kısaca bahsetmek gerekirse; açılmayan kutuyu normal oda sıcaklığında ve tüketim tarihinden önce kullanacağınızı unutmadan muhafaza etmeniz yeterlidir. Açılmış kutuyu ise; serin ve kuru yerde saklayıp, 3 hafta içerisinde tüketmeniz gerekmektedir. Açılmış olan Similac 3‘ü buzdolabında saklamamanız gerektiğini unutmayınız. Fakat hazırlanmış mamayı saklayacaksanız kapalı bir şekilde buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Bunun içinde dikkat edilmesi gereken süre 24 saattir.

Sizde bebeğinizin gelişiminde destekleyici olarak Similac 3 kullananlardansanız, Similac 3 kullanıcı yorumları bölümümüzde gelişim hikayenizi paylaşabilir ve diğer annelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir