Luis Bien Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Çörek otu, binlerce yıldır önemli bir şifa kaynağı olagelmiştir. Hz. Peygamber onu insanlara gerçekten tavsiye etmiştir. Bu Hz. Peygamber’den gelen sahih rivayetlerde de görülmektedir.

“Çörek otunu kullanmaya devam edin, çünkü onda ölümden başka her hastalığa şifa vardır.”

Hadislerin Arapça metinlerinde çörek otu, habbet-us sevda olarak geçmektedir. Habbet’u-s Sevda, siyah tane anlamına gelmekte ve bu da özel olarak çörek otu için kullanılmaktadır.

Luis Bien Çörek Otu Yağı Kullanımı

Rasulullah (s.a.v) Hz. Ali (r.a.)’ye şöyle demiştir: “Yâ Alî! Yemeklere çörek otu koy. O, ölüm hâriç her derde devâdır.” buyurmuştur

Çörek otu şunları ihtiva etmektedir;

% 35-40 oranında yağ, Uçucu yağ, Acı madde, Tanen, Saponin, Nigelon Thymocinon bulunan Latincede Nigella sativa olarak bilinen, Akdeniz ülkelerinde, Suudi Arabistan, Afrika ve Asya’nın bir bölümünde yetişen bir bitkidir. Çörek otu, içerisinde insan vücudu için gerekli olan karbonhidrat, yağ asitleri, protein, kalsiyum, potasyum, demir, magnezyum, selenyum, çinko, A, B ve C vitaminleri gibi birçok temel unsurları içermektedir.

Çörek otunun faydaları

Kan şekeri, kanser, cinsel güç, enerji ve performans, mikrop kırma, damar sertliği, damar tıkanıklığı, tansiyon, kolesterol, mide sindirimi ve hazmı, yaralar, hücre yenileme, baş ağrısı, migren, idrar safra problemleri, stres, kulak üşütmesi, saç problemleri ve daha birçok problem için yardımcı bir besin desteğidir.

Çörek Otu Yağı Zayıflatır mı?

Çörek otu yağı faydaları arasında metabolik hızı artırması da yer almaktadır. Bu bağlamda doktorunuzun önerdiği diyetle birlikte çörek otu yağı kullanımı diyetin etkisini bir miktar artırabilir. Yani evet çörek otu yağı zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Luis Bien Çörekotu Yağı nasıl kullanılır?

– Günlük 5 damla olarak 1 bardak su yada meyve suyu ile tüketebilirsiniz.

– 2 günde bir kullanabilirsiniz.

Luis Bien Çörekotu Yağı fiyatı  25 ile 60 lira arasında değişmektedir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir