Medobiotin

Medobiotin ,saç ve tırnak vitimini olarak isimlendirilen biotin eksikliğini ve biotin eksikliğinin sebep olduğu sorunları gidermek amacıyla üretilmiş gıda takviyesidir.

Biyotin nedir?

Vitamin H ve B7 vitamini olarak da isimlendirilen biotin vücut için gerekli bir vitamindir.Görevi, vücuda protein depolamaktır. Hücre yenilenmesi ve gelişmesinde etkin olan vitamin,cildin daha canlı ve pürüzsüz görününü sağlar . Saçların dökülmesini ve beyazlaşmasını önlediği gibi sağlıklı bir şekilde ve hızlı uzamasını sağlar. Tırnakların daha sağlıklı bir görünmesini ve sağlıklı uzamasını sağlar. Kan şekeri oranının dengeye sokması, depolanmış yağların yakılmasına katkıda bulunması, . Kasların daha iyi gelişebilmesini sağlaması biotin vitamininin vücuttaki görevlerinden bazılarıdır.

Biotin eksikliğinin belirtileri:

Biotin eksikliği cildi, tırnakları ve saçları olumsuz olarak etkiler. Yorgunluk, iştahsızlık, bulantı, anemi, saç dökülmesi, saçın erken beyazlaması ciltte kuruluk, pullanma, kas kaybı, kas ağrıları , işitmede sorunu, saçın yağlanması ve kaşınması, tırnak kırılması, kolesterol yükselmesi, gözde kızarıklık ve depresyon Biotin eksikliğinin  belirtisidir.

Biotin, Yumurtanın sarısı, süt, fındık, ceviz, balık, karaciğer, pirinç, soya unu, fıstık,soya fasulyesi ve tahıllarda bulunmaktadır.

Biotin İçerik:

Enerji, protein
Karbonhidrat, yağ
Biotin

Medobiotin Faydaları:

Saç dökülmesi  ve erken beyazlamasını önlemede ,  saçın hızlı uzamasını sağlamada

Tırnaklarda çıkan sorunları gidermede

Eksik ve yanlış beslenme sonucu ortaya çıkan biotin eksikkliğinde

Gebelik veya emzirme nedeniyle ortaya çıkan biotin eksikkliğinde , diyaliz hastalarında veya başka sebeplerle ortaya çıkan biotin eksikkliğinde ve bu eksikliğin ortaya çıkardığı sorunları gidermede etkilidir.

Medobiotin Nasıl Kullanılır?

Medobiotin Fiyatı

Ürün internette 27.40 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir