Nutraxin C vitamini Nasıl Kullanılır?

Nutraxin C vitamini ,takviye edici gıdadır.

C Vitamini Faydaları

-Bağışıklık sisteminin güçlü kalmasını sağlamak , cildin kolajen üretimine devam etmesini sağlamak , tendonların, bağ dokuların, damarların ve kıkırdağın yenilenebilmesi için C vitamini ihtiyaç vardır.

-C vitamini eksikliği bazı kalp hastalıklarına ve kanser hastalıklarına davetiye çıkarabilir. Ayrıca diş ve diş eti hastalıkları, cilt ve saçlarla ilgili başgösteren kimi rahatsızlıkların sebebi C vitamini eksikliği olabilir.

– Yaşlanma, güneşe ışınına maruz kalma ve sigara içme gibi nedenlerle ciltteki C vitamini zamanla azalır. Bu durum vucudun kolajen üretimini olumsuz etkiler. Cild gençliğini ve esnekliğini kaybetmeye ve kırışıklar oluşmaya başlar. C vitamini cildin kolajen dengesini korumasına destek sağlayan önemli vitaminlerdendir. Kolajen üretimide C vitamini kilit rol oynar. C vitamininin kolajen üretimini arttırdığı ispatlanmıştır.

-C vitamini vucudun bağışıklık sistemini güçlendirir

-C vitamini kalp krizi riskini azaltır.

-C vitamini göz problemlerinin iyileştirilmesinde de oldukça etkilidir.C vitaminini görme duyusunu kuvvetlendirir ve katarakt oluşma riskini azaltır.

– C vitamininin beyin ve sinir sistemini stresin zararlı etkilerinden korumada etkilidir.

-C vitamini tüm tipteki yaraların tedavisinde etkilidir.

-Kandaki şeker seviyesini ayarlayarak diyabet riskini azaltır.

C Vitamininin Yan Etkisi Var mı?

2000 mg üst sınırını aştığı zaman C vitamininin bazı yan etkilere olabilir. 2000 mg ve üzeri alınan C vitamini, belirli bir halsizliğe ve bazı yan etkilere sebep olabilmektedir.

Böbrek taşı olan kişiler C vitamini tüketimine dikkat etmelidir. Böbrek taşı olan kişiler için güvenli sınır 1000 mg olarak belirlenmiştir. Bu miktarı aşmaları halinde acılı ve sancılı bir böbrek taşı dökme sürecine girebilirler.

C vitamini tüketiminde güvenli sınır:

1-3 yaş arasındaki çocuklar için güvenli sınır 400 mg, 4-8 yaş arasındakiler için güvenli sınır 650 mg, 9-13 yaş aralığındaki çocuklar için güvenli sınır 1200 mg, 14-18 yaş arasında güvenli sınır 1800 mg dır Bu miktarlar aşılırsa çeşitli yan etkiler ve zararları olabilir.

C Vitamini Bulunan Meyve ve Sebzeler

portakal, mandalina, greyfurt ve limon gibi turunçgillerde, maydanoz, kabak, karnabahar, patates ,domates, lahana, ıspanak, kıvırcık salata ve yeşil biberde bol miktarda C vitamini bulunur. Kuşburnu, frenk üzümü, kivi, çilek ve misket limonu da içinde C vitamini bulunan besinlerdendir.

Meyve sebzeler vucudun C vitanini ihtiyacını karşılıyamadığı durumlarda takviye edici gıdalarla bu eksiklik giderilebilir.

Nutraxin C vitamini İçeriği

Sorbitol, Laktoz, L-Askorbik Asit, Kuşburnu Ekstresi, Aroma Verici (Portakal Aroması), Sitrus Bioflavonoidleri, Aroma Verici (Mandalina Aroması), Yağ Asitlerinin Magnezyum Tuzları, Silikon Dioksit, Doğal Bitkisel Tatlandırıcı (Steviol Glikozit), Sukraloz

Nutraxin C vitamini Nasıl Kullanılır?

Yetişkinler için takviye edici gıda olarak yemek zamanı günde 1 tablet veya en çok 2 tablet kullanılması önerilir.

Nutraxin C vitamini, beslenme destek ürünü olup, ilaç değildir, tedavi amaçlı olarak kullanılmaz. Suni aroma, renklendirici ve koruyucu içermez

Nutraxin C vitamini Fiyatı

Ürün 11.25 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir